RC Drift Team Bratislava

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Tipy & Triky

Counter Steer

E-mail Vytlačiť PDF

Čo je to Counter-steer (CS),  je to opačné riadenie takzvaná kontra. Možno sa pýtate ako to celé funguje a čo to vlastne prináša pre váš driftovací podvozok. Neznalý veci si myslia že je to riadené pretáčanie vášho rc podvozku, no sú na veľkom omyle. CS je u nás ešte veľká neznáma a preto vás oboznámim ako funguje. Možno si ho obľúbite ako ja. Dopredu vás ale upozorňujem že to nebude také ľahké ako sa zdá. Na mysli mám riadenie, no a prečo ? To sa čoskoro dozviete. CS vás ale za odmenu pre vašu trpezlivosť a snaženie sa priblíži viac ku reálnemu driftu skutočného auta. Pýtate sa ako ? tak čítajte ďalej. Dnes keď už Rc Drift nie je v plienkach ale sa zdokonaľuje, prichádza čoraz viac drifterov s CS nastavením vo svojom podvozku. Sú totiž tak moc nakazený touto Rc Drift chorobou že aj oni chcú driftovať reálnejšie a priblížiť sa tak viac skutočnému driftovaniu áut. Pripravte sa ideme na to. Zatiaľ každý štandardný rc podvozok na drift má od výroby rovnako poháňanú prednú aj zadnú nápravu. Čiže 50 : 50. To znamená že predné aj zadné kolesá sa otáčajú rovnako. Pri CS nastavení sa ale zadné kolesá otáčajú viacej ako predné. Ten to efekt dosiahneme zmenou
sekundárneho prevodového pomeru na zadnej náprave. Čo ale ešte pred touto zmenou vášho prevodového pomeru musíme poznať, je váš pôvodný prevodový pomer vo vašom aute(podvozku). Obvykle sa nemôže meniť pomer tohto páru ozubených prevodov ale nájdu sa aj výnimky.

.....Ľudská fantázia a šikovnosť nepozná hraníc a tak to vlastne vznikol Counter-Steer.....


 

Posledná zmena dňa Pondelok, 31 Január 2011 11:31 Čítajte viac...
 

Články Autoburza

E-mail Vytlačiť PDF

Články uverejnené v časopise Autoburza. Priebežne sa budu články pridavať.

 

Čítajte viac...
 

Lithium-ionové polymerové batérie

E-mail Vytlačiť PDF

Lithium-ionové polymerové batérie, polymér lithium ionové, alebo viac známe a obyčajne pomenované lítium polymérové batérie (skrátene Li-poly, Li-Pol, LiPo, LIP, PLI alebo LiP) sú nabíjacie batérie, ktoré sa technologicky vyvinuli z lítium-iónových batérií. Základný rozdiel je, že elektrolyt lítium-soľ, nie je držaný v organickom rozpúšťadle, ale v pevnom polymére zloženom ako polyetylénoxid alebo polyakrylonitrilu. Výhoda Li-ion polyméru oproti lítium-iónové dizajnu spočíva v potenciálne nižších nákladoch na výrobu, prispôsobivosti k širokej škále tvarov, obalov a robustnosti. Lithium-ion polymerové batérie sa začali objavovať v spotrebnej elektronike asi v roku 1996.

Posledná zmena dňa Streda, 07 Apríl 2010 06:54 Čítajte viac...
 

TT-01 s krytom do snehu

E-mail Vytlačiť PDF

foto  Jazda v snehu prípadne na ľade je zábava, ale len dovtedy, kým sa nezačne dymiť z regulátora, prípadne neodíde prijímač. Preto odporúčame použivať kryt elektroniky, plus vodotesne zabaliť prijímač.

 

 + EDIT: Citácia p. Salata ohľadne odporúčania jazdy v snehu.

 

Posledná zmena dňa Pondelok, 12 Január 2009 19:34 Čítajte viac...
 

Značenie Tamiya ložísk

E-mail Vytlačiť PDF

bearings Ložiská, používame ich a ak by aj nie, mali by sme ich použitie zvážiť. Znižujú trenie, čo je vlastne menší valivý odpor a tým nam pomahajú predlžovať dobu jazdy. Tamiya používa svoje typové značenie ložísk a tak je pre Vás pripravená konverzná tabuľka.

 

 

 

 

 

Posledná zmena dňa Piatok, 12 December 2008 21:44 Čítajte viac...
 
Viac článkov...


Strana 1 z 2

Akcie RCDRIFT.sk


There is no upcoming event at this time.

Rýchle správy

Už ste na Facebooku? A prihlásili ste sa do našej skupiny "RC Drift team" ? Tak na čo čakáte?...šup, šup :-)

Posledné komentáre, kategória: "Tipy & Triky"

Drifťáci online

None

Štatistika

Členov : 39
Obsah : 98
Odkazy na stránky : 3
Počet zobrazení obsahu : 807939

Partneri


Reklamný panel
Reklamný panel

RC Drift Cup 2015

Vysledky zavodu

Round 08 - Kvalifikacia
Pos Driver Team Points
1 Luky  
2 MarcelZ  
3 Ludek  
View full table 

Výsledky závodu

Hladať

Videoprezentacia

You need Flash player 6+ and JavaScript enabled to view this video.Plánované udalosti

No current events.


Náhodný obrázok