RC Drift Team Bratislava

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

RC Drift Cup '10 - Round 08 / Report - 4

E-mail Vytlačiť PDF
Obsah článku
RC Drift Cup '10 - Round 08 / Report
2
3
4
Všetky stránky

 

Technické okienko: Keiichi Tsuchiya (aka Drift King): The most important thing is balance! (Najdôležitejšia vec je rovnováha!) To platí tak pre správne vyváženie auta, ako aj pre rovnováhu výkonu a ovládania. Darmo budete mať najrýchlejšie auto na trati, ak tomu nebudú zodpovedať aj vaše drifty! No a keďže trenie medzi ABSkami a kobercom je fyzicky dané a nedá sa meniť, aj vhodná rýchlosť driftu je len jedna. Preto, pamätajte, že výkon nie je všetko a neprimeraná rýchlosť Vám viac uškodí, ako pomôže.

 

Majka z gurunu!

 

Semifinále jeden, Shadow proti Lukymu. Toto bol súboj azda dvoch najrýchlejších pretekárov toho dňa, no čo sa týka krásy a plynulosti pohybu, nebolo sa moc na čo pozerať (chalani mi to isto prepáčia). Autá vybrzďovali v zákrutách, tiahlymi zákrutami sa rútili na plocho, ale aspoň boli presní a neprepočítavali puklice. Shadow predviedol o chlp lepší výkon a zaslúžene tak postúpil do finále.

Semifinále dva, Jox proti Piranhovi. Pirnaha sa so svojim TRF už dobre zžil a chyby, ktorých sa dopúšťal v začiatkoch, sú už nenávratne preč. To je dôkazom, že aj s ľahkým podvozkom sa dá jazdiť vyrovnane a bez pretáčania v zákrutách. Joxova TT akosi nestačila s dychom a prenechala teda miesto mladšej. Veď aj súboj o tretie miesto je dobrý.

 

V boji o tretie miesto sa tak stretli Jox a Luky. Jazda na ostrie noža, v ktorej mal rozhodnúť štýl. Mladá a dravá jazda, rýchla ako blesk, no nie práve s najdokonalejšou rovnováhou, alebo kalsická a rokmi vžitá cesta pomedzi puklice, doplnená o stopercentný cit na rovnováhu? Rozhodcovia dali v tomto dueli najavo, kam smeruje drift. A smeruje ku kráse a plynulosti, narozdiel od rýchlosti. Jox tak obsadil tretie miesto, no čo je dôležitejšie, ukázalo sa, kade vedie cesta správneho driftu.

Finále je vždy tou pravou oslavou. Dvaja najlepší sa popasujú o korunku víťazstva a 15 sekúnd slávy. Shadow vs. Piranha. Finále tak bolo hodné svojho mena, lebo bolo sa na čo pozerať. Pirnaha stíhal sekundovať Shadowovi a čo do rýchlosti, boli obaja vyrovnaný súperi. Na presnosť to už ale nebolo tak vyrovnané a po zopár chybičkách sa stal víťazom Shadow a odniesol si okrem bonsaja od nášho sponzora (www.bonsajcentrum.sk) aj pohár korunujúci jeho triumf.

 

Program ôsmeho kola sa tak dostal do záveru a po odovzdaní cien sa ešte zopár dirfterov popreháňalo po dráhe. Potom zbalili svoje autíčka, pobalili vysielačky, pozhasínali svetlá a odobrali sa domov. Ale nebojte, o mesiac ich tam nájdete opäť. 
Comments (5)
super citanie
5 Streda, 08 December 2010 13:04
Rodrigez
ako by som tam znova bol
report
4 Nedeľa, 31 Október 2010 12:16
tommy
paradny report najma ta technicka cast, mudre citanie a hlavne farebna dosticka z dreva :):):)
dobrý report...
3 Sobota, 30 Október 2010 21:49
cigi
no musím pochváliť pána predsedu, toto je naj sam fajnovejší report.
dobry report...
2 Sobota, 30 Október 2010 20:03
admin
toto je stravitelne aj pre ludi co niesu v obraze o com drift je, tie technicke vlozky to skvelo doplnali...
:)
1 Sobota, 30 Október 2010 19:14
piranha
Dobré čítanie.
Please register or login to add your comments to this article.

Akcie RCDRIFT.sk


There is no upcoming event at this time.

Rýchle správy

Otvárame šalátový bar... zmesku nedokončených, neupravovaných a nekorigovaných článkov (resp. ich zárodkov) a myšlienok, ktoré pre Vás vypotil šalát

Nájdete ich v sekcíi "Klubové informácie" , až po prihlásení...

(len pre členov RC Drift team-u)

Drifťáci online

None

Štatistika

Členov : 39
Obsah : 98
Odkazy na stránky : 3
Počet zobrazení obsahu : 874968

Partneri


Reklamný panel
Reklamný panel

RC Drift Cup 2015

Vysledky zavodu

Round 08 - Kvalifikacia
Pos Driver Team Points
1 Luky  
2 MarcelZ  
3 Ludek  
View full table 

Výsledky závodu

Hladať

Videoprezentacia

You need Flash player 6+ and JavaScript enabled to view this video.Plánované udalosti

No current events.


Náhodný obrázok