RC Drift Team Bratislava

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size

RC Drift Challenge 01/2015

E-mail Vytlačiť PDF

 

Bola krásna januárová sobota „léta páňe“ 2015. Nebola ani tak krásna počasím, keďže snežilo a fučalo, ba ani tým že bol konečne víkend nevybočovala z radu ostatných radostných víkendových dní. Bolo to preto, že sa nám vrátilo dianie na koberec, ktorý znamená svet. RC Drift team totiž otváral už šiesty ročník pohárových pretekov v RC Drifte, RC Drift Cup 2015!

don't drink and drive

 

 

Áno, počítate správne, je to 8 rokov od prvého Driftu v našich končinách, no ak zohľadníme minuloročnú pauzu a to, že v prvý rok (2007) to bol len jeden pretek, je to šiestykrát čo sme sa pustili do celoročného driftového kolotoča. Naštastie, ako ukázal decembrový voľný pretek, skill sa po ročnej pauze z našich kolies nevytratil. Ba naopak, zdá sa že niektorým dokonca prestávka prospela a po krátkom tréningu predvádzali jazdy ako vyšité z japonského videa.

Ok, ale aby som sa vrátil k veci, v sobotu 24.1. sme sa po prvýkrát v roku 2015 stretli na pretekoch v RCRS Aréne, ktorá je síce oficiálne ešte stále v skúšobnej prevádzke, no poskytuje nám už všetko potrebné k plnohodnotnému preteku. Oproti decembru pribudla obrazovka, kde pretekári môžu sledovať aktuálne poradie a body, pribudla aj tabuľa na výsledky za tribúnou či stôl a stolička na rozhodcovskom „štande“... prosto, pomaly ale isto sa všetko dostáva do svojej finálnej formy.

 

Aby sme ale len neospevovali dokonalosti, bola tu aj tienistá stránka pretekov. Žiaľ pretek sa nám dostal do časovej kolízie s víkendovou driftovou akciou v Plzni, takže naši „bratři v driftu“ z Čiech a Moravy, plus zopár pretekárov zo Slovenska, dali prednosť ich „domácí akci“. Aj keď to bola škoda, bola to voda na mlyn pre nováčikov, ktorí tak mali menšiu konkurenciu. Úprimne, uvažovali sme nad presunutím či zrušením preteku, no keďže ešte v stredu na tréningu nám mnoho ľudí prisľúbilo účasť, bolo by to voči nim nefér.

Či už kvôli počasiu alebo iným dôvodom, nakoniec sa na koberci stretol dosiaľ najnižší počet pretekárov. Pol tucta = 6. Ale zas čo, mali sme tak dosť času, žiaden stres....

  • Na štart sa postavili starí známi Adam, Peťo, Tommy, navrátilec Stevie a dvaja nováčikovia, Katka a Peťo aka Jaffa.

  • keďže bolo dosť času, stihli sme až 4 kolá kvalifikácie, keď sme sa dohodli že úpravou pravidiel škrtneme najhorší výsledok a hodnotiť budeme 3.

  • Kvalifikáciu vyhral Adam, nasledovaný Peťom a Tommym, ktorí zvádzadli bodový súboj o druhú priečku. Štvrtú kvalifikáciu zajazdil Peťo výborne a keďže Tommymu sa pridružili technické problémy so servom, bolo rozhodnuté.

  • Na Tommyho tretie miesto sa už už triasol Stevie, no ušlo mu tesne o 3 body. (154 b. Stevie vs. 157 b. Tommy)

  • Vďaka počtu pretekárov sa nováčikom podarilo to, na čo mnohí iní čakali márne aj pol sezóny, dostali sa do A-čka. Celkové poradie bolo Adam, Peťo, Tommy, Stevie, Jaffa a Katka.

  • Prví dvaja postúpili automaticky o kolo vyššie keďže nemali tabuľkového súpera. Menším prekvapením bolo Katkine vyradenie Tommyho do bojov o záchranu.

  • Pri Katke sa musím pristaviť. Na to, že to bol jej prvý pretek, predvádzala krásne jazdy. Iste, jej jazda ešte nemala presnosť Lukyho a eleganciu Marcela, ale 90% z nás na svojom prvom preteku nepredviedlo ani z polovice takú jazdu ako ona. Som nesmierne rád že sa k nám Katka pridala a som ozaj zvedavý kam sa posunie za 4-5 mesiacov (môj drifterský nos cíti potenciál).

  • Podľa našich predpokladov sa Adam a Peťo prebojovali bez straty do spoločného súboja o priamy postup do finále. V ňom mal viac štastia Adam, keď mu asi pomohla Peťova

   zatuhnutá predná voľnobežka na ľavom kolese.

  • V záchrannej skupine sa prebyli Stevie a Katka do súboja o návrat do zeme živých. Veľmi tesný súboj vyhral Stevie, no v jeho návrate až na samotný vrchol ho zastavil Peťo, ktorý mu tak prenechal „len“ tretie miesto.

  • Finále bolo reprízovým súbojom Peťa s Adamom. Peťova voľnobežka stále haprovala a to robilo občasné komplikácie v jeho jazde. Keďže Adamova kára šlapala ako hodinky a on tiež výrazne nepoľavil zo svojej obvyklej úrovne, musel sa Peťo uspokojiť s druhým miestom.

  • Víťazom prvého RC Drift Challenge v roku 2015 sa tak stal Adam! Gratulujeme!

  • Všetci šiesti pretekári nazbierali cenné body do RC Drift Cupu a uvidíme či nebudú práve tým pomyselným jazýčkom na váhach, keď pôjde koncom roka do tuhého...

 

01/2015

 

Naše poďakovanie patrí RC Racingu Slovakia za priestor a už sa tešíme na dalšie tréningy a druhé kolo RC Drift Cupu, ktoré sa bude konať na rovnakom mieste, v sobotu 21.2.2015.

 

Tak, dozdriftenia, priatelia...

 

PS - odporúčam každému záujemcovi o účasť v budúcich pretekoch, aby si aktivoval/zaktualizoval profil na www.rcracingslovakia.com, nakoľko sa pripravuje zvýhodnenie prihlasovania na preteky cez web

PS2 - bližšie info, pokec a ostatné hľadajte na fóre: http://www.rcracingslovakia.com/forum/15-DRIFT

 

Váš Marek/Šalát

Posledná zmena dňa Streda, 28 Január 2015 13:09  
Please register or login to add your comments to this article.

Akcie RCDRIFT.sk


There is no upcoming event at this time.

Rýchle správy

Už ste na Facebooku? A prihlásili ste sa do našej skupiny "RC Drift team" ? Tak na čo čakáte?...šup, šup :-)

Drifťáci online

None

Štatistika

Členov : 39
Obsah : 98
Odkazy na stránky : 3
Počet zobrazení obsahu : 959836

Partneri


Reklamný panel
Reklamný panel

RC Drift Cup 2015

Vysledky zavodu

Round 08 - Kvalifikacia
Pos Driver Team Points
1 Luky  
2 MarcelZ  
3 Ludek  
View full table 

Výsledky závodu

Hladať

Videoprezentacia

You need Flash player 6+ and JavaScript enabled to view this video.Plánované udalosti

No current events.


Náhodný obrázok