RC Drift Team Bratislava

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

RC Drift Challenge 2014

E-mail Vytlačiť PDF

 

Áaaah, tretia adventná sobota. Z Hi-Fi reproduktorov sa šíri čistý zvuk vianočných piesní, od kuchyne vanie vôňa koláčikov a v okne svieti vianočný svietnik. Vládne kľud a pohoda. Hladina punču v hrnčeku práve klesla na stále prijateľnú polovicu objemu, ale v hrci je ho ešte viac než dosť. Všade vládne kľud a pohoda. Na koberci citiť vibrácie. Vo zvuku jemného šúchania a odvaľovania rozoznať hvizd remienkov. Letmý pohľad naľavo. Spoza mantinelu sa vynoril čumák. Chladič odratý a pred penziou, no stále slúžiaci. Blatníky zažili lepšie časy, ale stickerbomb to podrží. Kapota s otvorom že na výmenu hlavy motora ju ani netreba otvárať. Vietor sviští pomedzi lúče diskov farby jarnej žihľavy. Ľavotočivá a volant nadoraz vpravo. Ak by v tom autíčku sedel šofér, smer jazdy by kontroloval oknom spolujazdca. Stabilný a dlhý drift... veď ako hovorím, všade božský kľud a pohoda.

 

 

Už naši pohanskí predkovia vedeli aká je moc zimného slnovratu. Vracia život a svetlo do sveta. Je to deň odkedy už horšie nebude, dni sa budú predlžovať, príde návrat slnka. V tomto roku to bol aj návrat koberca znamenajúceho svet. RC Drift sa vrátil do Bratislavy. Brány otvorila v skúšobnej, prvej, oficiálnej skúške ohňom nová novučičká RC Racing Slovakia (RCRS) Aréna v bratislavskej Vrakuni. Nebolo ešte všetko dokonalé, nebolo ešte všetko hotové, ale aj tak to bolo lepšie ako sme kedy na preteky mali. Kultúrne a krásne priestory pre pretekárov, atmosférou komorná, no možnosťami veľkolepá dráha. Je to niečo v čo sme vždy dúfali a čo sme hľadali.

Na tento symbolický zlatý adventný víkend sme pripravili prvý pretek po ročnej prestávke. Nové koberce, nový kerbs, starí dobrí RC Drifteri. Kombinácia na výbornú. Chýr o pretekoch ale ešte nedosiahol všade a preto musíme priznať aj to že účasť bola o niečo nižšia než sme dúfali. Kvantita ale bola nahradená kvalitou. Prišli staré známe firmy z minulých ročníkov, Yogi, Peťo, Luky, Adam, Viki, Trochen, Roman, ale aj debutanti v našich krajoch, Peter, Sonny, Fildas a Tomas.

Dali sme si klasickú 3 kolovú kvalifikáciu. V nej sa na (naše) prekvapenie výborne umiestnil Sonny ktorého predbehol len Luky a tesne za ním ostal Yogi, čo už samo o sebe je úspechom. Peter, Fildas a Tomas si odniesli nováčikovskú daň ked im ostali len posledné 3 miesta, ale o neúspechu nemožno hovoriť ak aj ten posledný mal z troch kôl kvalifikácie 107 bodov. O vysokej úrovni hovorí aj víťazný počet Lukyho 207 bodov.

B kategóriu tak do battlov tvorili Roman, Peter, Fildas a Tomas, ostatní sa usadili v A-čku. Bčko vyhral a do A kategóre sa presunul Roman, no zaujímavým bolo sledovať aj postup Tomasa s Petrom, nekoľko lepší z nich si odniesol aj cenu pre najlepšieho nováčika, ktorá bola osviežením bojov aj mimo špice poradia. Tým šťastnejším bol nakoniec Tomas.

A-čko ako vždy nesklamalo. Aj keď aj v Bčku bolo na čo sa pozerať, v Ačku to boli občas aj driftové vyvrcholenia („You know what I mean ;-)” ). Či v prvom kole battlov, alebo v neskorších bojoch. Klobúk dole páni, ten potlesk nebol umelý. Vyzdvihol by som zlepšenie formy u Adama ktorý šliapal na päty Lukymu až tak, že v prvom z ich súbojov aj vyhral. Yogi mal natrénované rovnako super, Luky ukázal že z vrcholu ešte nezostupuje, česká enkláva s Vikim a stickmanom Trochenom tlačí na pílu a reže... reže zákruty a reže súperov. Sonny bol (aspoň pre mňa) prekvapením dňa. Nepoznal som ho, no už si jeho meno a štýl budem dobre a dlho pamätať. Podkúril Vikimu a Adam ho dostal len o polomer vypadnutého Lukyho pinu :-) . Tak či onak... z krásnych súbojov vyšli víťazne tretí Yogi, druhý Adam a korunu si zaslúžene nasadil Luky. Gratulujeme!

Poďakovať musíme hlavne Jodoovi a RC Racingu Slovakia za to že sme týmito pretekmi mohli pokrstiť novú halu. Ak aj pri genrálke nebolo ešte všetko dokonalé, myslím si že zmizli všetky pochybnosti o tom že keď sa dotiahnu drobnosti, bude to Valhala. Zem zasľúbená aj pre RC Drifterov.

Druhé poďakovanie patrí Vikimu a jeho YEDA Shopu za disky pre prvú trojku pretekov.

Tretie poďakovanie, každému čo prišiel a zaslúžil sa o super atmosféru, ktorá preteku vládla.

 

Ďakujem(e)

Do videnia v Januári, RC Drifteri!

Posledná zmena dňa Nedeľa, 21 December 2014 23:17  
Please register or login to add your comments to this article.

Akcie RCDRIFT.sk


There is no upcoming event at this time.

Rýchle správy

Máš nepokojné sny? Nevieš sa uvoľniť a odpočinúť si? Stále ťa niečo ťaží, a ty nevieš čo? .... A už si zaplatil členské na rok 2015? :-)

Drifťáci online

None

Štatistika

Členov : 39
Obsah : 98
Odkazy na stránky : 3
Počet zobrazení obsahu : 959828

Partneri


Reklamný panel
Reklamný panel

RC Drift Cup 2015

Vysledky zavodu

Round 08 - Kvalifikacia
Pos Driver Team Points
1 Luky  
2 MarcelZ  
3 Ludek  
View full table 

Výsledky závodu

Hladať

Videoprezentacia

You need Flash player 6+ and JavaScript enabled to view this video.Plánované udalosti

No current events.


Náhodný obrázok