RC Drift Team Bratislava

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

RC Drift Cup 2013 - round 01 REPORT

E-mail Vytlačiť PDF

Šiesty ročník je tu. Áno, nech to znie akokoľvek neuveriteľne, je to už šiesty rok čo po dráhe preháňame autá dverami napred.


Prvé preteky boli v roku 2007, no aj keď mali svojho historicky prvého víťaza v RC Drifte (pozdravujem Moma), nebol to kompletný ročník. Ten prišiel až s rokom 2008. Teraz tu máme rok 2013 a pokúsim sa vrátiť k starým tradíciám a v pár bodoch Vám priblížim naše prvé preteky v tomto roku.

Dajme si to v mojich obľúbených „Ramblingoch“:

- Vetex – naša domovina. Kde inde sme to mali organizovť, ak nie tam J

- Na zmene dráhy sme spolupracovali viacerí a podľa mňa výsledok stál za to. Je dynamická, plynulá a aj technicky náročná.

- Veľkou zmenou boli nové boxy/tribúna, ktoré pre nás vyrobil Viki. Nemá dosť rúk na to, aby sme mu nimi mohli potriasť, ako veľmi mu za to ďakujeme.

- 16 pretekárov nie je veľa, ale je to taký akurátny počet na zábavné a nie príliš dlhé preteky.

- Bol tu čerstvý DK Luky, ale aj japonskou arénou ošlahaný Loki. Wurzi bol druhý zástupca Rakúska. Našich reprezentovali: Peťo, Adam, Cigi, Maťo, Jox, Juraj, Samo, Yogi, Janči a nováčik Viktor. České luhy a háje zastupovali Viki, Křečoun a Trochen.

- V kvalifikácií som bol sám, teda jediný rozhodca, no myslým že to nebol problém. Zóny boli jasné a ich náročnosť robila rozdiel medzi pretekármi sama.

- Nováčikom pretekov bol Viktor. Na rovinu, hanbu si nespravil. Jazdil slušne a dosiahol možno viac bodov ako ktorýkoľvek konkurent vo svojich úvodných pretekoch. Zlepšoval sa každým kolom a v poslednej kvalifikačnej jazde dosahoval výsledky priemeru. Uvidíme ako rozčerí vody nabudúce.

- Exotikou bol pre nás tak torchu Trochen. Driftera čo jazdí s páčkovým ovládačom namiesto volantového iného nepoznám a klobúk dole, auto ovláda fantasticky.

- Ináč nič nové, Loki a Luky sa predbiehali o prvé miesto

- Poradie po kvalifikácií, Luky-Loki-Trochen

- Na duely sa pridal na rozhodcovskú stoličku stratený to starý známy, Dodo s Tommym. Prišli nás pozreť, chalani.

- Z C-skupiny do B postúpil Maťo.. mal to ťažké, jeden súboj :D

- Celým B-čkom sa preoral Peťo s jeho novou oranžovou kasňou a veru že mu priniesla šťastie... veď o ňom ešte budem písať.

- Ťažké boje, sťa ako o Dukliansky priesmyk, viedli naši drifteri. Na Peťa to ale nebolo a prebojoval sa celou rotou až postúpil do A-skupiny.

- Tam ho hneď v úvode schladil Luky, ale Peťa to neodradilo a masakroval aj tam. 9ty súboj mu bol osudným a skončil síce na 6tom mieste, no s bilanciou akú nemajú iný ani za pól roka: 7 víťazstiev, 2 prehry.

- Ináč klasika, perfektne jazdiaci A-čkari nechali rozhodcom tak akurát dilemu či víťaza určí to že zadný mierne škrabol predného, alebo to že v druhom kole sa pekne na neho súper nalepil. Proste nočná mora a koľko rozhodcov, toľko názorov. Naštastie sme sa väčšinou zhodli.

- Iste, pár chýb sme mohli spraviť, ale nebolo to náročky

- Duel Yogi vs. Loki, kurňa. To bolo ako cez kopírák, obaja rovnako, rovnaké neduhy, rovnaké drifty... sa tam točili jak na velkej húsenkovej dráhe. Po 4tom opakovaní sme tuším rozhodli, v prospech Lokiho.

- Netradičným momentom bol prvý súboj Lukiho a Lokiho. Všetci sa sústredili na dráhu keď sa Loki zrazu rozhodol že má slabú baterku a musí ju vymeniť. Auuuu... v prvej jazde, prvé kolo, duel otvorený. Nemohli sme iné ako mu dať za tento súboj 0 bodov. V druhej polovici dvojduelu mal len mizivú šancu toto manko dobehnúť, tak sa tešil Luky.

- Že by za tým bol ten súboj s Yogim? Tak či onak, baterku si treba sledovať.

- Onedlho si to ale zopakovali... teda, priamo vo finále. Tam už to bolo bez nečakaných porúch a bez problémov. Zhodli sme sa že DK bude „až“ druhý a Loki uchmatne cenné prvé body v roku 2013.

- Prvé trojka bola teda Loki, Luky a Yogi! Tri krát sláva!

- Ostatným drifterom odporúčam trénovať, trénovať a trénovať. Viem, že sa to môže zdať ďaleko, ale cieľ je bližšie ako sa Vám zdá. Zoberte si takého Lokiho. Keď prišli pred rokom na naše preteky, nemali medzi nami konkurenta. Snáď len Lukyho ak mu sadla dráha, alebo Marcela ak sa dobre vyspal (a nechlastal). Ale pozrite sa na to dnes! S Yogim mal na mále, Peťo predvádzal podobné drifty a Cigi sa pomali doťahuje tiež. Adam zdatne sekunduje a ak upraví auto, bude medzi nimi platnou konkurenciou pri ktorej nebude vopred isté kto vyhrá. A to ešte nespomínam Joxa, ktorý keď skrotí svoju Sakuru, bude tvrdou konkurenciou komukoľvek. Celý rok je pred nami a hocikto, aj tí ktorých som nespomenul, môžu smelo zacieliť na najvyššie priečky!

Tak toľko na úvodné kolo a dúfam že sa nájde na krátky reporík čas aj nabudúce...

Šalát

 
Comments (1)
noooo
1 Streda, 30 Január 2013 01:07
jox
Ja si rad od teba citam, len tak dalej...
Please register or login to add your comments to this article.

Akcie RCDRIFT.sk


There is no upcoming event at this time.

Rýchle správy

Pribudla nová položka v hlavnom menu a to "Video galéria", postupne popridávame aj staršie videá.

Drifťáci online

None

Štatistika

Členov : 39
Obsah : 98
Odkazy na stránky : 3
Počet zobrazení obsahu : 959838

Partneri


Reklamný panel
Reklamný panel

RC Drift Cup 2015

Vysledky zavodu

Round 08 - Kvalifikacia
Pos Driver Team Points
1 Luky  
2 MarcelZ  
3 Ludek  
View full table 

Výsledky závodu

Hladať

Videoprezentacia

You need Flash player 6+ and JavaScript enabled to view this video.Plánované udalosti

No current events.


Náhodný obrázok